Diófa történetek – Üzlet és irodalom a következő generációkért

Újabb történetekkel bővül a Bridge Budapest Diófa történetek gyűjteménye

A Bridge Budapest Egyesület 10. születésnapjára jelent meg először a Diófa történetek irodalmi válogatás, melyben kortárs írók meséltek generációkon átívelő hagyatékokról.

A novelláskötet szerzői között tudhatjuk: Bocskor Bíborkát, Fiala Borcsát, Gerlóczy Mártont, Iglódi Csabát, Litkai Gergelyt, Mautner Zsófit, Mosolyka-Hozleiter Fanny-t, Nyáry Krisztiánt, Palya Beát, Rényi Ádámot és Spáh Dávidot.

Idén 6 szerző 6 új Diófa történetével szeretnénk az üzleti szereplők szemléletét tovább formálni, ebben partnerünk Durica Katarina, Grecsó Krisztián, Gurubi Ágnes, Marton Krisztián, Szűcs Péter és Vámos Miklós. A célunk változatlan, történeteikkel inspirálni az üzleti döntéshozókat, hogy tudatos, hosszú távú stratégiát dolgozzanak ki arra, mit hagynak hátra maguk után. 

A diófa a Bridge Budapest fontos jelképe lett, a hosszú távú gondolkodást szimbolizálja: ma ültetjük, de nem mi élvezhetjük az árnyékát, mint a ma meghozott üzleti döntéseknek sem feltétlenül, amiknek kérdéses a megtérülése, ugyanakkor szükségszerűek, ha szeretnénk, hogy a következő generációknak is maradjon valami.

A 6 új történet Tenki Réka előadásában hallható a Bridge Spotify csatornáján:

A Diófa történetek új fejezetei különösen fontosak, mert segítenek közelebb kerülni a hagyatékunk kérdéséhez. Sokan a hagyaték szótól a halál közeliségét érzik, ódzkodnak tőle pedig a hagyaték valójában a lehetőségekről szól, hiszen nem a jövőben keletkezik, amikor már nem leszünk, hanem nagyon is a jelen szava, hiszen ma építjük. A pozitívabb szcenárió építése is a jelenben kezdődik. Ma van lehetőségünk tenni érte. A Bridge-ben számos eszközt alkalmazunk ennek alátámasztására, és az egyik legszívhez szólóbb, amikor az irodalom, a történetek erejét hívjuk segítségül. Hiszen a legtöbb ember hagyatéka már nem piramisokban vagy katedrálisokban ölt testet, hanem azokban a történetekben, amelyekben átadjuk az értékrendünket és az emberi kapcsolatainkban, ahogy a nehéz időkben bánunk egymással. Ez ma az üzleti közegben hatványozott jelentőségű, ahol a materia, azaz a profit- és növekedésfókusz mellett egyre egyértelműbb, hogy meg kell jeleníteni a morális és a mentális erőforrásokat is” – foglalta össze a kezdeményezés ambícióját Pistyur Veronika, a Bridge Budapest Egyesület vezetője.

A Diófa történetek premierje az Őszi Margó Irodalmi Fesztiválon volt, ahol Valuska László, a Margó Irodalmi Fesztivál alapítója beszélgetett a szerzőkkel. A beszélgetés elérhető a Könyves Magazin podcast csatornáján: